Sveiki BLYNAI iš 2 ingridientų

Turbūt nėra namų, kuriuose nebūtų kepami blynai! Stori amerikietiški, paprasti lietuviški, širdelės formos ar lietiniai − pasirinkimas didelis! Tikrai universalus patiekalas, bet man blynai dar nuo vaikystės asocijuojasi su besitaškančiais iš keptuvės riebalais! Prisigėrę aliejaus baltų miltų blynai turi mažai naudingų medžiagų. Jeigu blynai jūsų mėgstamas patiekalas ir norite išbandyti sveikesnę alternatyvą − jums reikės tik 2 produktų!

Reikės:

  • 2 kiaušinių
  • 1 banano

* viena porcija blynų alkanam valgytojui arba 2 mažesnės porcijos.

Paruošimas:

Bananą sutriname šakute ir įplakame kiaušinius. Viską sumaišome į vieną masę. Geriausia tokius blynus kepti nepridegančioje keptuvėje (vertinga investicija, jei nusprendėte gyventi sveikiau), tuomet visiškai nereikės naudoti riebalų. Jeigu nepridegančios keptuvės neturite, įpilkite šiek tiek alyvuogių aliejaus.

Pagrindinė šių blynų sėkmės paslaptis − kantrybė kepant. Blynus tikrai pavyks iškepti, jei kepsite juos ant labai žemos ugnies. Kepimo procesas šiek tiek užtruks, bet dėl minkštučių ir jūsų sveikatai labai naudingų blynų − verta! Blyną apversti reikia tuomet, kai viršutinė pusė nebėra skysta ir ant jos pradeda formuotis burbuliukai.

Įprastus blynų priedus GRIETINĘ ir UOGIENĘ galite pakeisti sveikesniais − natūraliu graikišku jogurtu, šaldytomis uogomis ar trintu bananu su migdolų riekelėmis.

Ar mėgstate blynus ir su kuo juos valgote?

Atsakyti

Naviguoti