Norite gyventi ilgai? 9 ilgiausiai gyvenančių Kosta Rikiečių patarimai

Ar žinojote, kad 2005 metais National Geographic žurnalas pirmą kartą įvardino penkias geografines „Mėlynąsias“ zonas, kurių gyventojai gyvena ilgiausiai. Mokslininkai pastebėjo, kad ilga gyvenimo trukmė šiose zonose nėra atsitiktinumas − visų šių zonų gyventojai pasižymi specifiniu gyvenimo būdu ir mityba. Žinau, kad Mitybologijos skaitytojai puikiausiai žino, jog mityba yra būtina norint gyventi ilgai, bet kokias dar ilgaamžiško ir kokybiško gyvenimo paslaptis galime išmokti iš vienos iš Mėlynųjų zonų − Nikojos miesto Kosta Rikoje gyventojų?

 

 

Turėkite tikslą:

Nikojos gyventojai turi gyvenimo tikslą, kuris padeda jiems išlikti pozityviais, laimingais ir puikios nuotaikos. Jie jaučiasi reikalingi ir siekia savo tikslo.

Skirkite dėmesio savo šeimai ir draugams:

Nikojos gyventojų šeimos ryšiai labai glaudūs. Jie ne tik stipriai palaiko vienas kitą gyvenimiškose situacijose, bet ir aktyviai bendrauja, išklauso vienas kito, juokiasi, yra dėkingi už savo šeimos narius.

Puoselėkite savo tikėjimą:

Nikojos gyventojai tiki Dievu. Tikėjimas ir maldos padeda jiems sumažinti kasdienį stresą bei nerimą.

Gerkite vandenį:

Nikojos gyventojai geria vandenį, kuriame gausu kalcio ir magnio.

Valgykite lengvą vakarienę:

Šios Mėlynosios zonos gyventojai valgo sočius pietus, o vakarienei renkasi lengvesnius, mažiau kalorijų turinčius patiekalus.

Būkite aktyvūs:

Nikojos gyventojai kasdien užsiima bent kažkokia vidutinio intensyvumo veikla: daug vaikšto, mina dviračiu, užsiima sodininkyste, gamina naminį maistą, tvarkosi namuose ir rūpinasi gyvūnais.

Atsakingai mėgaukitės saule:

Nikojos gyventojai kasdien protingai mėgaujasi saule, kuri aprūpina juos vitaminu D (šis vitaminas gerina organizmo veiklą ir padeda palaikyti stiprius kaulus).

Išsimiegokite:

Šios zonos gyventojai miega vidutiniškai 8 valandas per dieną. Jie keliasi kartu su saule ir eina miegoti, kai sutemsta.

Nerūkykite:

Nikojos gyventojai saugo savo sveikatą ir nepropaguoja rūkymo.

Na, o kuriais iš šių patarimų savo kasdienybėje vadovaujatės jūs?

 

Daugiau apie Nikojos gyventojų įpročius skaitykite čia.

Atsakyti

Naviguoti