Skanus vanduo: 3 gaivūs skoniai

Karštomis vasaros dienomis mums reikia daugiau skysčių. Tačiau pakankamai paprasta šiuos organizmo signalus ignoruoti. Na kad ir paprasčiausias pavyzdys − esate užsiėmę ir įsitraukę į veiklą, apie tai, kad reiktų atsigerti prisimenate tik tuomet, kai jau visai išdžiūsta burna ar pradeda skaudėti galvą. O galbūt kartais visą dieną geriate tik kavą ar juodą/žalią arbatą, pamiršdami, kad šie gėrimai turi atvirkštinę reakciją − jie šalina skysčius iš mūsų organizmo, todėl vandens mums ima trūkti dar labiau. Dar vienas pasiteisinimas, kad „vanduo neskanus, todėl geriu skanesnius gėrimus“. Vanduo turi tapti įpročiu, apie kurį nereikėtų nuolatos galvoti. Labai paprasta gerti daugiau vandens, kai jis atrodo skaniau ir stovi prieš akis. Todėl siūlau įsigyti porą ąsočių ir patiems pagardinti vandenį. Štai keli paprasti būdai, kad jūsų troškulį numalšintų skanus vanduo.

Vanduo su uogomis

Į vandens kupiną ąsotį įmeskite turimų uogų. Tai gali būti kelios pjaustytos braškės, šviežios ar šaldytos avietės, o galbūt švieži serbentai. Karštomis dienomis tokį paskanintą vandenį geriausia laikyti šaldytuve, kad nesurūgtų.

Vanduo su apelsinais ir cinamonu

Į vandens kupiną ąsotį įmeskite kelis griežinėlius apelsino ir lazdelę cinamono.

Vanduo su citrinomis ir mėtomis

Į vandens kupiną ąsotį įmeskite šakelę mėtų ir kelis citrinos ar laimo griežinėlius. Prieš tai nulupkite citrinos žievelę, nes jei ilgiau laikysite tokį vandenį, gali atsirasti kartumas.

Atsakyti

Naviguoti