Sulčių detoksai ir organizmo valymo apgaulės

Jeigu jūs esate moteris, tai garantuoju, kad arba pati laikėtės kokios sulčių programos/dietos/detokso arba girdėjote, kaip draugė gyrėsi „išsivaliusi“ organizmą ar numetusi kelis kilogramus po tokios magiškos dietos. Jeigu esate vyras, irgi skaitykite toliau, nes tikimybė, kad jūsų mylimai moteriai, o gal ir jums pačiam gims geniali mintis laikytis šios programos, labai didelė. Kaip jau supratote, nesu šių programų fanė ir šiandien sulčių detoksai neišgirs liaupsių ar reklamos.

Kodėl griebiamės šios absurdiškos dietos?

Sulčių detoksai, dietos, programos ir jų pažadai lengvai gali suvilioti. Lyg ir visai badauti nereikės, gersite skanias sultis kelis kartus per dieną, o kilogramai tiesiog tirps akyse. Jeigu netirps, tai bent jau organizmas „išsivalys nuo toksinų“. Kodėl nepabandžius? Dar jeigu kokia žvaigždė pareklamuoja, kad sulčių dieta yra jos spindinčių akių ir lieknos talijos kaltininkė… Ir ką, perkame sulčiaspaudes arba užsisakinėjame jau iš anksto paruoštas programas ir pradedam!

Kaip organizmas reaguoja į sulčių dietą?

Vaisių sultyse didelė cukraus koncentracija. Ir visai nesvarbu, kad tai natūralus cukrus, jo sultyse laaaabai daug. Bet sakysite, tai ką ir vaisiai nebesveika? Vaisiai nuo sulčių skiriasi tuo, kad vaisių skūrelėje ir minkštime daug skaidulų, kurios sulėtina cukraus patekimą į kraują. O sultyse visų šių skaidulų nebelieka, todėl cukrus į kraują patenka labai greitai. Greitas cukraus patekimas į kraują ne po ilgos treniruotės, asocijuojamas su padidintu alkiu ir noru užkandžiauti, lėtesniu kalorijų deginimu, anstvoriu, diabeto rizika.

Kokie dar toksinai?

Mūsų kūnui nereikia papildomos pagalbos detoksifikacijai, jeigu neapsinuodijote ir nesate priklausomas nuo narkotikų. Kodėl? Nes mūsų inkstai, kepenys, plaučiai, žarnynas ir oda kasdien atlieka kuo puikiausius valymo procesus, jei nesergate šių organų ligomis.

Nutylėtos sulčių detoksų pasėkmės

Svoris krenta, o tada grįžta su kaupu

Numetėte svorio − nieko čia magiško. Sulčių dietos dažniausiai turi tik 500-600 kalorijų per dieną! Taip mažai, kad nesiekia net 1200 kalorijų minimalios normos (moterims), reikalingos tiesiog vegetuoti (palaikyti esmines organizmo funkcijas).

Jeigu jūsų tikslas po tokios sulčių dietos pasidžiaugti keliais nukritusiais kilogramais, o tuomet paverkti, kaip svoris grįžo atgal ir net dvigubai, tai tuomet sulčių dieta puiki mintis. Ir ne riebalai ištirpsta per tas kelias ar daugiau sulčių dietų dienų, o netenkate reikalingų skysčių, prasideda dehidratacija, o gal ir raumeninė masė pradeda irti. Visas šitas džiaugsmas gali taip smarkiai sulėtinti jūsų medžiagų apykaitą, kad po tokios genialios idėjos, nebesuprasite, kaip valgote tik kelis trupinius per dieną, o svoris auga.

Būtinų maisto medžiagų deficitas

Jei esate sąmoningas suaugęs žmogus, tikriausiai suprantate, kad iš 600 kalorijų vaisių sulčių per dieną negausite visų kūnui reikalingų maistinių medžiagų. Sultys nėra subalansuotas patiekalas, jose tikrai nėra pakankamai mums būtinų baltymų ir riebalų.

Galvos svaigimas, silpnumas

Svaigsta galva, silpna, atrodo, kad nualpsite? Patikėkite, tokia būsena tikrai nereiškia, kad valosi jūsų organizmas. Tai reiškia tik vieną, kad jums trūksta pilnavertiško maisto ir organizmas verkte verkia jį pamaitinti.

Nevaldomas alkis

Dar vienas pamirštas sulčių dietos/detokso efektas − nesuvaldomi alkio priepuoliai, kurių metu jau valios pastangos nebepadės. Tikėtina, kad prisikimšite ne daržovių, o daug greitos energijos turinčių saldumynų ar sūrių užkandžių.

Psichologinės problemos

Baisiausia, kad sulčių dieta gali sutrikdyti ne tik biocheminius ir fiziologinius procesus, bet prisidėti prie rimtų psichologinių problemų ir valgymo sutrikimų vystymosi.

Tai ką, išvis nebegerti sulčių?

Sulčių bijoti nereikia, tačiau sultimis piktnaudžiauti taip pat nereikėtų. Visai neblogas įprotis yra mokintis gerti vandenį, pavyzdžiui paskanintą vaisiais ar uogomis (čia).

 

 

Atsakyti

Naviguoti