Ar gera uoslė gali būti kalta dėl antsvorio?

Tikriausiai visi esame pajautę, kaip maloniai mus nuteikia užuostas šviežiai keptų bandelių ar pyrago kvapas. Burnoje pradeda kauptis seilės, net ir neatsikandus tų gardžių šviežių kepinių. Bet matyt esate pajautę ir ne tokius malonius pojūčius prasidėjus slogai ar peršalimui. Maistas atrodo lyg beskonis. Grįškime prie tų malonių kvapų ir pripažinkite, kad skaniai kvepiančius patiekalus valgysite mieliau ir tikriausiai dažniau. O ar kada pagalvojote, kad mūsų uoslė gali nulemti ne tik ką ir kaip dažnai valgysime. Nauja teorija svarsto, kad mūsų užuodžiami kvapai gali būti kalti dėl sulėtėjusios medžiagų apykaitos bei kaupiamų riebalų.

Gera uoslė − dievo dovana ar prakeiksmas?

Esate jautrus kvapams? Neabejotinai, gera uoslė gal būti didelė vertybė, na pavyzdžiui, jei jūs dirbate parfumerijos srityje ar dirbate su maistu ir savo uosle pasikliaujate prieš pateikdami šviežius maisto produktus kitiems valgytojams. Kalbant buitiškiau, gera uoslė niekada neleis jums patirti gėdos suprakaitavus ar primins, kad pats laikas išskalbti „kvapniuosius“ sportinius batelius.

Tačiau kaip ten su gera uosle ir skanumynais? Ne iš vienos nusivylusios savo formomis moters esu girdėjusi išsireiškimą: „Atrodo, kad pakanka tik įkvėpti pyragėlio kvapo ir kilogramai auga savaime!“.

O galbūt jums yra atvirkščiai ir nuolatos aplinkiniai su nuostaba jums kartoja, kad „Na kaip tu neužuodi?“ arba kvapai tiesiog jums nekelia jokių didelių emocijų. Jei nesate graužikas ir jūsų išgyvenimas nepriklauso nuo užuosto maisto, galbūt nereikėtų nusiminti, kad nesate žmogus „nosis“ ir jūsų uoslė prastesnė. Anot naujausių mokslinių tyrimų su pelėmis, yra tikimybės, kad prastesnė uoslė gali padėti palaikyti lieknesnę figūrą bent jau pelėms. Na o kaip su žmonėmis?

Kaip užuodžiami kvapai „augina riebalus“?

Moksliniame žurnale Cell Metabolism neseniai paskelbto tyrimo metu, mokslininkai stebėjo, kaip į tą patį maistą reaguoja pelės, kurios puikiai užuodžia maisto kvapą ir tos, kurių uoslė daug prastesnė. Visoms pelėms buvo duodamas toks pats kiekis vienodo riebaus maisto ir labiausiai mokslininkus nustebino tai, kad net valgydamos vienodą riebų maistą, tos pelės, kurių uoslė buvo prastesnė, daug geriau degino riebalus energijai ir kaupė daug mažiau riebalų, buvo lieknesnės, nei tą patį maistą valgiusios jų kolegės su puikia uosle.

Užsikimškime nosis ir lieknėkime?

Mūsų kvapo suvokimas nepriklauso tik nuo nosies. Prie šitos sistemos prisideda ir burnos receptoriai, kurie mūsų smegenims padeda susidaryti ir mums atvaizduoti galutinį skonio „vaizdą“. Todėl panašu, kad lieknėti nepavyks vien tik pirštais užspaudus nosį bevalgant. Mokslininkams reikės rimtai padirbėti, kad mus pasiektų realistiškesnis sprendimas, kuris padėtų nutukusiems žmonėms su rimtomis sveikatos problemomis ir visiems kitiems, norintiems palaikyti sveikai liekną figūrą.

Išvados

Taip, tiesa, tyrimai buvo atlikti su pelėmis, ir nors mokslininkai džiaugiasi tokiais atradimais, dar reikėtų sulaukti eksperimentų ir patikimų rezultatų su žmonėmis. Tačiau net ir pirminiai tyrimai su pelėmis gali prisidėti prie didesnio mūsų supratimo, jog nutukimas ir kaupiami riebalai nėra tik prastos mitybos ar per didelių porcijų rezultatas, uoslė yra dar viena svarbi viso šio paveiksliuko dalis, į kurią taip pat reikėtų atkreipti dėmesį.

Atsakyti

Naviguoti